poniedziałek, 21 maja 2012

Romantyczne szycie

Tej wiosny jabłonie kwitły wyjątkowo krótko.  Majowe słońce za mocno grzało. Tym milej wspominam  chwile uchwycone obiektywem aparatu.

Wyjątkowo zachwyciłam  się subtelnym wdziękiem  różowych , koronkowych kwiatów. Płatki unoszone podmuchem wiatru  kręciły w powietrzu piruety , do złudzenia  przypominając  krynolinowe spódniczki baletnic . Zupełnie jak  na obrazach impresjonisty Edgara Degas’a.


Znacie jego   „Niebieskie tancerki”?  Zatrzymane w ruchu ,pełne wdzięku i uroku, emanują kobiecą delikatnością i subtelnością. Uległam urokowi i tak powstał pomysł stworzenia kolażu tancerek w kwiatach jabłoni,  jako aplikacji do  kilku kobiecych drobiazgów.
Romantyczne? Niech i tak będzie!


Pastelowe odcienie różu i błękitu tkanin to doskonałe kolory do takich kompozycji, w których i artysta i natura zatrzymali  magię chwili.Tasiemki, koronki, kolażowe nadruki , drobne detale, ozdobiły kosmetyczki, ręczniczki, woreczek na biżuterię.

Detale i wykończenia dodają wiele uroku.

Wszystko to można zamknąć w wiklinowym koszyku ozdobionym koronką i podarować miłej  osobie.


Jabłoniowy sad , obsypany kwieciem to miejsce,  pełne energii ,romantyczne i inspirujące.  Nie przegapcie tego widoku , gdy przyjdzie następny maj. Może i Was czymś on zaskoczy?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz