czwartek, 8 marca 2012

Przymiarki do Wielkanocy


Zielono mam w głowie, a  między wierszami codziennych zmagań w duszy coś śpiewa i nastraja. Zupełnie jak gdyby pojawiła się dodatkowa, spora  porcja szalonej energii,  napędzającej  do działania. Ten stan pojawił się za sprawą słońca , mocniej i dłużej goszczącego na nieboskłonie. Tak więc wstaję wcześnie rano, spieszę by zacząć zaplanowane poprzedniego dnia sprawy.  Kończąc je późnym wieczorem mam wrażenie, że nie zrobiłam nawet połowy. ..Jak zwykle mało czasu.

 Wielkanoc tuż, tuż. Najwyższy czas zrobić pierwsze przymiarki. Zaprosić gości, ułożyć menu na niedzielny obiad i oczywiście przemyśleć jak ubrać dom na tę okazję .Nowego wystroju potrzebuje on tak samo,  jak wiosennych porządków. W moim  domu te wyjątkowe dni będą  przybrane  jasną zielenią, bielą  i błękitem. Te kolory pozytywnie nastrajają, wprowadzając dobrą energię na starcie nowego sezonu. Wspaniały owalny wieniec z grubej malowanej na biało wikliny. 
Centralne miejsce na świątecznym stole.
Fot. J Czuksanow
Uroczy i romantyczny. 
Może zaistnieć jako dekoracja stolika kawowego, lub suto zastawionego stołu.Wianuszek Marlenki.
 Znajdzie miejsce w cudownym drewnianym domku na Podlasiu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz